startgeoportalprojekty szkół
   Strona główna Warsztaty Miejsce warsztatów

Miejsce warsztatów

Warsztaty edukacyjne: "Partycypacja społeczna dla zrównoważonego rozwoju" odbędą się w Pałacu Prymasowskim przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie oraz w Ogrodzie i Parku Kraśińskich w Warszawie (gra terenowa dla młodzieży).

Pałac Prymasowski położony w samym centrum warszawskiej Starówki, stanowi niezwykle wyjątkowy i prestiżowy obiekt. Ten XVI wieczny pałac to budynek o bardzo ciekawej architekturze, ze stylowymi wnętrzami o łącznej powierzchni ponad 1000m². Pałac zachwyca wspaniałą atmosferą i jest idealnym miejscem spotkań biznesowych, konferencji, przedsięwzięć kulturalnych i wydarzeń politycznych. Mamy nadzieję, że zabytkowe wnętrza dodatkowo uświetnią nasze przedsięwzięcie. Warsztaty (sesja stacjonarna) jak i konferencja odbędą się w sali kolumnowej, natomiast w pozostałych wnętrzach będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się z ekspozycją prezentującą projekty szkolne laureatów konkursu Zielony Wizjoner prowadzonego w ramach projektu Dialog, kompromis, partycypacja społeczna – edukacja w szkole na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin na obszarach chronionych oraz ekspozycje instytucji współpracujących z Centrum UNEP/GRID-Warszawa poświęcone problematyce konsultacji społecznych.

Więcej informacji na temat miejsca warsztatów znajdą Państwo na oficjalnej stronie Pałacu Prymasowskiego.

IMG_8270
Sala kolumnowa w Pałacu Prymasowskim.
fot. Pałac Prymasowski

 

palac_front
Pałac Prymasowski- widok z zewnątrz.
fot. Pałac Prymasowski

 

Gra terenowa dla młodzieży organizowana w ramach warsztatów edukacyjnych odbędzie się w Ogrodzie Krasińskich.

Ogród Krasińskich to park, który znajduje się w dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Jego granice wyznaczają: od północy ul. Świętojerska, od zachodu ul. Bohaterów Getta oraz al. Andersa, od wschodu Plac Krasińskich. Od południa granicę stanowi łamana linia ogrodzeń na tyłach zabudowy tworzącej północną pierzeję ul. Długiej. Powstał on w XVII wieku jako założenie ogrodowo-pałacowe. Po około stu latach został udostępniony mieszkańcom stolicy. Natomiast na przełomie XIX i XX wieku przeprojektował go znany ogrodnik warszawski Franciszek Szanior, twórca takich założeń, jak Park Skaryszewski i Ujazdowski. Od 1965 roku Ogród jest wpisany do rejestru zabytków.  Ogród Krasińskich ma powierzchnię 9,6 ha i zawiera historyczną część pomiędzy ogrodową elewacją pałacu Krasińskich a barokową zabytkową bramą oraz tereny przyłączone w ramach powojennego powiększenia jego obszaru. Najstarsze okazy drzew pochodzą z końca XIX wieku. Miejsce to pełni dziś funkcję parku spacerowo-rekreacyjnego. (Źródło: http://konsultacje.um.waszawa.pl)

ogrod_krasinskich
Ogród Krasińskich
fot. Centrum UNEP/GRID-Warszawa


Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej