startgeoportalprojekty szkół
   Strona główna Konkurs Wyniki

Konkurs Zielony Wizjoner rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów konkursu Zielony Wizjoner – gimnazjaliści z Kątów Wrocławskich oraz uczniowie lubelskiego technikum przygotowali najciekawsze prace konkursowe i zrobili na jurorach największe wrażenie.

Komisja Konkursowa spotkała się 14 września, by podsumować ocenę 41 prac konkursowych przygotowanych przez młodzież.  To niełatwe zadanie wykonali niezależni eksperci oraz zespół Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Wszyscy członkowie Komisji Konursowej zgodnie stwierdzili, że zespoły szkolne świetnie poradziły sobie z trudnym wyzwaniem przeprowadzenia konsultacji społecznych, a bank pomysłów na inwestycje marzeń został szczelnie zapełniony. Tematyka prac konkursowych była niezwykle zróżnicowana i w znakomitej większości odnosiła się do potrzeb lokalnych społeczności.

Poznajmy zatem laureatów!

Laureaci w grupie szkół gimnazjalnych:

  • I miejsce za projekt Ośrodka Edukacji Ekologicznej BLIŻEJ NATURY zajęło Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich;
  • II miejsce za projekt Platformy widokowej na górze Kostrza, zajęło Gimnazjum ZSP im. Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy; 
  • III miejsce za projekt pełnowymiarowej hali sportowej z zapleczem rekreacyjnym, zajęło Gimnazjum Gminne im.ks. Jana Melca w Dzierżoniowie.

Laureaci w grupie szkół ponadgimnazjalnych:

  • I miejsce za projekt Rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie, zajęłoTechnikum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół nr 3 w Lublinie; 
  • II miejsce za projekt PAINTBALL, zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Staszica w Kwidzynie; 
  • III miejsce za projekt Lasek Mogilski, zajęło XVI Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Krakowie;

Jurorzy podkreślali duże zaangażowanie i inwencję twórczą zwycięskich drużyn. Efekty ich prac możecie obejrzeć  na portalu Geokonsultacje+, otwierając podstrony z projektami poszczególnych szkół. Trójwymiarowe modele wykonane przez Zielonych Wizjonerów możecie także obejrzeć tu: http://geokonsultacje.edu.pl/galeria/modele-3d

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy jednocześnie opiekunom wszystkich zespołów – nauczycielom, którzy wspierali uczniów w konkursowych zmaganiach.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy także pod adresem przedstawicieli lokalnych samorządów oraz instytucji ochrony przyrody, którzy współpracowali z młodzieżą w trakcie prac nad „inwestycjami marzeń” w swoich gminach.

Z laureatami spotkamy się 21 października w Warszawie na warsztatach podsumowujących projekt.

 

Poniżej prezentujemy listę rankingową konkursu w obu kategoriach:

Zajęte
miejsce

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1
Lublin - Technikum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół nr 3
2
Kwidzyn - Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Staszica
3
Kraków - XVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego
4
Krasnobród - Liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II
5
Bolesławiec - II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka
6
Konin - Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
7
Elbląg - II Liceum Ogólnokształcace im. Kazimierza Jagiellończyka w ZSO nr 2
8
Ostrzeszów - Liceum w Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko - Norweskiej
9
Koszalin- Zespół Szkół nr 11 im. ks. Jana Twardowskiego
10
Biała Podlaska - Liceum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej
11
Olecko - Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego

Zajęte
miejsce

SZKOŁY GIMNAZJALNE

1
Kąty Wrocławskie - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika
2
Sadek - Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II
3
Dzierżoniów - Gimnazjum im. Księdza Jana Melca
4
Mysłowice - Gimnazjum w Zespole Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich
5
Ślemień - Gimnazjum w Zespole Szkół w Ślemieniu
6
Gdynia - Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika
7
Suwałki - Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
8
Wola Mystkowska - Gimnazjum w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej
9
Przedbórz - Gimnazjum w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym
10
Popielawy - Publiczne Gimnazjum w Popielawach
11
Rajbrot - Publiczne Gimnazjum im. Antoniny Prorokowej
12
Łukawica - Gimnazjum w Zespole Szkół
13
Sępopol - Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
14
Oborniki - Gimnazjum nr 1 im. UNICEF w Zespole Szkół w Obornikach
15
Włocławek (kółko europejskie) - Gimnazjum w ZSK im. ks. Jana Długosza
16
Bolesławiec- Gimnazjum Samorządowe nr 3
17
Siemiątkowo - Publiczne Gimnazjum w Siemiatkowie
18
Wieleń - Gimnazjum im. Jana Pawła II
19
Chęciny - Gimnazjum im. K. Fodygi
20
Elbląg - Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 2
21
Lipinki - Publiczne Gimnazjum im. ks. J. Patrzyka
22
Płock - Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 8
23
Kalisz - Gimnazjum nr 4 im. Marii Dąbrowskiej
24
Włocławek (klasa IIa) - Gimnazjum w ZSK im. ks. Jana Długosza
25
Bierutów - Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego
26
Wrocław - Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Śląskiej
27
Łopiennik Górny - Publiczne Gimnazjum w Łopiennku Górnym
28
Gorzów Wielkopolski - Gimnazjum w Zespole Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego
29
Strzelno - Gimnazjum im. Jana Dałkowskiego
30
Pszczyna - Publiczne Gimnzajum nr 1

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej