startgeoportalprojekty szkół
   Strona główna Aktualności Geokonsultacje+ podsumowane

Geokonsultacje+ podsumowane

Nagrody w konkursie Zielony Wizjoner zostały rozdane podczas warsztatów edukacyjnych podsumowujących projekt -  "Partycypacja społeczna dla zrównoważonego rozwoju".

Za nami konkursowe emocje, lekcje pokazowe i przede wszystkim - młodzieżowe konsultacje społeczne prowadzone w ramach projektu "Dialog, kompromis, partycypacja społeczna - edukacja w szkole na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin na obszarach chronionych".

Na przestrzeni ostatniego roku spotkaliśmy się z 50 zespołami uczniowskimi w całej Polsce. Mieliśmy unikalną możliwość podziwiania inwencji i determinacji, z jaką młodzi ludzie w różnych zakątkach kraju dzielili się swoimi pomysłami i planowali "inwestycje marzeń" w swoich gminach. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wykonanych projektów.  Wspominając te spotkania, zaangażowanie w prace zarówno zespołów szkolnych, jak i lokalnych społeczności i urzędników, patrzymy z optymizmem w przyszłość naszych "małych ojczyzn". Jesteśmy przekonani, że z Zielonymi Wizjonerami możliwych jest wiele wspaniałych zmian w wielu miejscach kraju.

Chcieliśmy podziękować Wam - młodzi wizjonerzy - za entuzjazm i rozmach, z jakim podjęliście konkursowe wyzwanie. Trzymamy kciuki, żeby zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocowały w przyszłości.
Dziękujemy także opiekunom grup oraz przedstawicielom lokalnej administracji i służb ochrony przyrody, którzy życzliwie współpracowali z młodzieżą.

Projekt GEOKONSULTACJE+ oraz Wasze działania uświadomiły nam, że nie ma rzeczy niemożliwych i nie ma projektów, których młodzież (wspierana przez nauczycieli) nie byłaby w stanie zrealizować. Mamy nadzieję, że udział w naszym projekcie będzie motywacją do podejmowania następnych wyzwań zarówno w szkolnych konkursach, jak też w Waszym dalszym życiu.

Praca z Wami była prawdziwą przyjemnością i stała się dla nas źródłem inspiracji do przyszłych działań, w których - mamy nadzieję - również zechcecie uczestniczyć.

Dziękujemy Wam i do zobaczenia w kolejnych wspólnych projektach!

Zespół Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu